23Μαρτίου2019

Agenda


Ημερομηνία Εκδήλωση Πόλη Χώρος
23 Μαρτίου Wardruna Αθήνα Piraeus 117 Academy
  Perkele Αθήνα An Club
  Mother of Millions Αθήνα Gagarin 205
  Antimatter Θεσσαλονίκη Eightball Live Stage
  Not the Rolling Stones Αθήνα Μέγαρο Μουσικής
  Baildsa Αθήνα Temple
24 Μαρτίου Antimatter Αθήνα Death Disco
  Cosmic Plunge Αθήνα Temple
28 Μαρτίου The Dead Ends Αθήνα Temple
  Taste the Music, day 3: Sworr. Αθήνα Αγγλικανική Εκκλησία
29 Μαρτίου DreamLongDead Αθήνα An Club
  Beggars / The Thriller Αθήνα Temple
  Op3 Αθήνα Six D.O.G.S
  Bokomolech / Sigmatropic / Sister /
Tasos Sagris & Whodoes /
Adolf Plays the Jazz
Αθήνα Αυτοδιαχειριζόμενο
Θέατρο Εμπρός 
30 Μαρτίου Nick Waterhouse Αθήνα Fuzz Live Music Club
  K.Βήτα Αθήνα Piraeus 117 Academy
  Λευκή Συμφωνία / Αρνάκια /
Διόνυσος / Final Act
Αθήνα Κύτταρο Live Club
  Les SkartOi Αθήνα Temple
  H.E.A.T. Αθήνα Gagarin 205
  Naxatras Θεσσαλονίκη WE
31 Μαρτίου Battle of the Bands 2018-19,
Α' Ημιτελικός: Φabrica / Blizs / Γης
Μαδιάμ / FriendZøne / Vast Waves
Θεσσαλονίκη Eightball Live Stage 
  U.D.O. Αθήνα Piraeus 117 Academy
  Nick Waterhouse Θεσσαλονίκη Fix Factory of Sound
3 Απριλίου Lubomyr Melnyk Αθήνα Φιλολογικός Σύλλογος
Παρνασσός
  Naxatras Καστοριά Prague Draft
4 Απριλίου Lubomyr Melnyk Αθήνα Φιλολογικός Σύλλογος
Παρνασσός
  Naxatras Ιωάννινα Πολυχώρος Αγορά
  Taste the Music, day 4: Σοφία
Σαρρή & Πέτρος Λαμπρίδης
Αθήνα Αγγλικανική Εκκλησία
5 Απριλίου Bullet for My Valentine Αθήνα Piraeus 117 Academy
  Γιάννης Αγγελάκας & 100°C Αθήνα Fuzz Live Music Club
  Madrugada Θεσσαλονίκη PAOK Sports Arena
  Naxatras Πάτρα Ghetto Bar
  Treep / Bad Lama /
Epithet of Mine / Dead Planet
Αθήνα Ίλιον Plus
6 Απριλίου Cult of the Amps vol. II:
Last Rizla / Okwaho /
Spineless / Breeding the Shadows
Αθήνα An Club
  Γιάννης Αγγελάκας & 100°C Αθήνα Fuzz Live Music Club
  Bullet for My Valentine Θεσσαλονίκη Principal Club Theater
  Naxatras Αθήνα Gagarin 205
  Muddy Vibez Αθήνα Temple
  Artillery Λάρισα Stage Club
7 Απριλίου Battle of the Bands 2018-19,
Β' Ημιτελικός: BB Tunes /
Wicked Sky / One Way Ticket /
DiverDown / Faith in Trance
Θεσσαλονίκη Eightball Live Stage 
  Madrugada Αθήνα Γήπεδο Tae Kwon Do
  Artillery Αθήνα The Crow Club
8 Απριλίου Madrugada Αθήνα Γήπεδο Tae Kwon Do
9 Απριλίου Suuns Αθήνα Temple
11 Απριλίου Vodka Juniors Αθήνα Gagarin 205
  The Limiñanas Αθήνα Temple 
12 Απριλίου Vodka Juniors Αθήνα Gagarin 205
  Harakiri for the Sky Θεσσαλονίκη Eightball Live Stage
  The Dismissers / ANFO / Dead
Sidewalkers / Gramm Eleven
Αθήνα An Club
  Rise of Decay Minifest: Nightrage /
Caelestia / Anthology / Evil Within
Αθήνα Temple
  Cecilia Krull Αθήνα Piraeus 117 Academy
  The Dandelion Αθήνα Six D.O.G.S
13 Απριλίου Harakiri for the Sky Αθήνα Temple
  Kultur Shock Αθήνα An Club
  Μωρά στη Φωτιά Αθήνα Κύτταρο Live Club
  Cecilia Krull Θεσσαλονίκη Principal Club Theater
16 Απριλίου Sleep Αθήνα Piraeus 117 Academy
19 Απριλίου Γιαν Βαν & Παύλος Παυλίδης Αθήνα Gagarin 205
20 Απριλίου 4.20 Symposium Fest 2019:
Sadhus (The Smoking
Community) / Wish Upon a Star /
Monovine / House Anxiety
Αθήνα An Club
2 Μαΐου Taste the Music, day 5: Τεφλόν Αθήνα Αγγλικανική Εκκλησία
3 Μαΐου Dub Pistols Αθήνα Tres
4 Μαΐου Social Waste Αθήνα Piraeus 117 Academy
  Full House Brew Crew / Potergeist Αθήνα Κύτταρο Live Club
7 Μαΐου R.I.P. Αθήνα Death Disco
10 Μαΐου Enslaved Αθήνα Fuzz Live Music Club
  Blend Mishkin & Roots
Evolution / Skarra Mucci
Αθήνα Gagarin 205
11 Μαΐου The KVB Αθήνα Fuzz Live Music Club
  Junkheart Θεσσαλονίκη Eightball Club
12 Μαΐου Black Tusk Αθήνα Temple
16 Μαΐου Courtney Barnett Αθήνα Fuzz Live Music Club
  Taste the Music, day 6: Moa Bones Αθήνα Αγγλικανική Εκκλησία
19 Μαΐου Sear Bliss Αθήνα The Crow Club
23 Μαΐου Wire Αθήνα Temple
  Taste the Music, day 7: Vassilina Αθήνα Αγγλικανική Εκκλησία
31 Μαΐου dEUS Αθήνα Fuzz Live Music Club
  Taste the Music, day 8: Afformance Αθήνα Αγγλικανική Εκκλησία
3 Ιουνίου Dropkick Murphys Αθήνα Gazi Music Hall
4 Ιουνίου Dropkick Murphys Θεσσαλονίκη Βελλίδειο
6 Ιουνίου Elder Θεσσαλονίκη Eightball Live Stage
7 Ιουνίου Release Athens 2019, day 1:
Damian Marley + more TBA
Αθήνα Πλατεία Νερού
  James / Shame Θεσσαλονίκη Fix Factory of Sound Open Air
  Elder Αθήνα Temple
8 Ιουνίου Release Athens 2019, day 2:
Iggy Pop / James /
Shame + more TBA
Αθήνα Πλατεία Νερού
  Damian Marley Θεσσαλονίκη Fix Factory of Sound Open Air
14 Ιουνίου Release Athens 2019, day 3:
Manowar + more TBA
Αθήνα Πλατεία Νερού
15 Ιουνίου Jethro Tull Αθήνα Ηρώδειο
  Cannibal Corpse Θεσσαλονίκη Principal Club Theater
16 Ιουνίου Release Athens 2019, day 4:
New Order / Johnny Marr /
Morcheeba / Fontaines
D.C. + more TBA
Αθήνα Πλατεία Νερού
  Cannibal Corpse Αθήνα Piraeus 117 Academy
18 Ιουνίου Clutch / Black Rebel Motorcycle
Club / Planet of Zeus
Θεσσαλονίκη Fix Factory of Sound Open Air
19 Ιουνίου Release Athens 2019, day 5:
Clutch / Black Rebel Motorcycle
Club / Planet of Zeus + more TBA
Αθήνα Πλατεία Νερού
21 Ιουνίου Release Athens 2019, day 6:
Cypress Hill + more TBA
Αθήνα Πλατεία Νερού
  J Mascis Αθήνα An Club
22 Ιουνίου Cypress Hill Θεσσαλονίκη Fix Factory of Sound Open Air
23 Ιουνίου Release Athens 2019, day 7:
Hozier / Róisín Murphy /
Hooverphonic + more TBA
Αθήνα Πλατεία Νερού 
24 Ιουνίου Release Athens 2019, day 8:
Alice in Chains + more TBA
Αθήνα Πλατεία Νερού
26 Ιουνίου Plisskën Festival, day 1 Αθήνα Τεχνόπολη 
27 Ιουνίου Plisskën Festival, day 2 Αθήνα Τεχνόπολη 
  Beth Hart Αθήνα Θέατρο Βράχων
30 Ιουνίου Release Athens 2019, day 9:
Disturbed + more TBA
Αθήνα Πλατεία Νερού
1 Ιουλίου Dead Can Dance Θεσσαλονίκη Θέατρο Δάσους
2 Ιουλίου Dream Fest 2019: Dream
Theater + more TBA
Αθήνα Θέατρο Άλσος
3 Ιουλίου Lamb of God Αθήνα Gazi Music Hall
  Dead Can Dance Αθήνα Ηρώδειο
7 Ιουλίου Tesseract Αθήνα Κύτταρο Live Club
13 Ιουλίου AthensRocks 2019: Slayer /
Rotting Christ + more TBA
Αθήνα Γήπεδο Απόστολος Νικολαΐδης
  Tindersticks Αθήνα Ηρώδειο
17 Ιουλίου Ejekt Festival 2019: The Cure /
Michael Kiwanuka / Ride /
Khruangbin / The Steams
Αθήνα Πλατεία Νερού 
29 Ιουλίου 41ο River Party, day 1 Καστοριά Νεστόριο
30 Ιουλίου 41ο River Party, day 2 Καστοριά Νεστόριο
31 Ιουλίου 8th Los Almiros Festival, day 1:
Monkey3 / Screaming Dead
Balloons / 4LT / Shotgunz
Αλμυρός  Δάσος Κουρί
  41ο River Party, day 3 Καστοριά Νεστόριο
1 Αυγούστου 8th Los Almiros Festival, day 2:
Dub
Inc. / CJ Ramone / Social
Waste /
Κακό Συναπάντημα / Rationalistas / Τοξικά
Απόβλητα / Στράφι
Αλμυρός Δάσος Κουρί
  41ο River Party, day 4 Καστοριά Νεστόριο
2 Αυγούστου 8th Los Almiros Festival, day 3:
Graveyard / Nightstalker /
Βέβηλος /
Baildsa / Oldschool
Rednex /
Sadhus (The Smoking
Community) / Minorfase
Αλμυρός Δάσος Κουρί
  41ο River Party, day 5 Καστοριά Νεστόριο
3 Αυγούστου 8th Los Almiros Festival, day 4:
Planet of Zeus / Bad Movies /
Fundracar / Ταφ Λάθος / Puta
Volcano / Void Droid / Bonzai
Αλμυρός Δάσος Κουρί 
  41ο River Party, day 6 Καστοριά Νεστόριο
4 Αυγούστου 41ο River Party, day 7 Καστοριά Νεστόριο
14 Σεπτεμβρίου Ihsahn  Αθήνα Fuzz Live Music Club
20 Σεπτεμβρίου Motorpsycho Αθήνα Fuzz Live Music Club
  Orange Goblin Θεσσαλονίκη Eightball Live Stage
  John Cleese Αθήνα Ηρώδειο
21 Σεπτεμβρίου Orange Goblin Αθήνα Fuzz Live Music Club
24 Σεπτεμβρίου Dimmu Borgir Θεσσαλονίκη Principal Club Theater
25 Σεπτεμβρίου Dimmu Borgir Αθήνα Piraeus 117 Academy
27 Σεπτεμβρίου 11th Street Mode Festival, day 1 Θεσσαλονίκη Λιμάνι
  Eros Ramazzotti Αθήνα Γήπεδο Tae Kwon Do
  Mantar Αθήνα Temple
  Eric Clayton & The Nine Θεσσαλονίκη Eightball Live Stage
28 Σεπτεμβρίου 11th Street Mode Festival, day 2 Θεσσαλονίκη Λιμάνι
  Demons Gate Festival 2019: Eric
Clayton & The Nine / Saturnus /
Sorcerer / On Thorns I Lay /
Doomocracy / Meden Agan
Αθήνα Κύτταρο Live Club
29 Σεπτεμβρίου 11th Street Mode Festival, day 3 Θεσσαλονίκη Λιμάνι
11 Οκτωβρίου Sónar Athens 2019, day 1 Αθήνα TBA 
  Lordi Θεσσαλονίκη Principal Club Theater
12 Οκτωβρίου Sónar Athens 2019, day 2 Αθήνα  TBA 
  Lordi  Αθήνα Fuzz Live Music Club
22 Νοεμβρίου Pavlov's Dog Αθήνα Κύτταρο Live Club
23 Νοεμβρίου Pavlov's Dog Θεσσαλονίκη Eightball Live Stage
29 Νοεμβρίου Powerwolf Αθήνα Piraeus 117 Academy
30 Νοεμβρίου Powerwolf Θεσσαλονίκη Principal Club Theater

Newsletter